SMEGENŲŠOKIS: kodėl tu kuri muziką?

DRX: tu klausi, kaip aš pradėjau? viskas prasidėjo nuo namuose turėtų elektrinių vargonų, kuriuos man nupirko tėvai.

SŠ: apie kokius el. vargonus tu kalbi?

DRX: aš nesu tikras 8bit muzikantas, jeigu kalbėtume techniniais 8bit terminais. mano pirmasis kompiuteris, kuris galėjo skleisti garsą, buvo 'atari st'. jis turėjo 4bit garso mikroschemą. pirmi mano el. vargonai buvo 'hammond organ'. tas aparatas turėjo puikius automatinius ritmus ir 'rotatin speaker'. bet dabar jis sugedęs.

SŠ: a! taigi tu 4biterietis :) bet kodėl tu galvoji, kad esi taip atsidavęs tiems bitams(?) ...

DRX: aš užaugau kartu su kompiuteriais. mano tėtis dirbo su jais punchcards dienomis, ir vieną sykį jis i namus parnešė sinix mašiną. tada aš ir pamilau kompiuterius. aš programavau, kūriau grafiką ir muziką. aš labiausiai ir mėgstu vadinamus 'senesnės mados' kompiuterinius dalykus, nes jie parodo tikrąją jų prigimtį. šiomis dienomis kompiuteris yra paslėptas po daugybe ikonų ir 'click here' nesamonių. ir video žaidimų muzika skamba kaip filmų takeliai, o ne kaip 'video game music'.

SŠ: ar yra tavo grafikos ir programavimo pavyzdžių internete?

DRX: čia yra grafika, kurią aš panaudojau ATARI ekrano užsklandoje: http://a-blast.org/~drx/lo-tech/twilight/gfx/index.en.html

SŠ: cha :) geras! skraidantys drambliai...

DRX: aš esu sukuręs kelis žaidimus arba įvairiu kvailų dalykų (kaip kad virtualus draugas tamagočio stiliuje). bet jie nėra labai geri :)

SŠ: aha, bet tavo muzika yra labai sėkminga... na žinai - tai future-metal. ane?

DRX: future-metal? :))) haha! taip, mane kartais stebina mano muzikos sėkmė. net žmonės iš lietuvos žino mane! :)

SŠ: aš turiu galvoje, kad, kai dabartiniu metu groju tavo kūrinius tūsuose ir žmonės daro 'ja ja ja!' (tavo grafika yra tikrai įdomi).

DRX: :) pastaruoju metu aš domiuosi roku... anksčiau aš nekenčiau jo. anksčiau, kai tik atsirado pirmieji kompiuteriai, nebuvo jokios elektroninės muzikos. buvo tik hipiai su ilgais plaukais, kurie mėgo deep purple. kartais aš galvoju: kokie prasti būgnininkai buvo deep purple dienomis. :)) 'bodenstandig 2000' išeisiantis thulemusik iceland'e turės kitokį roko skambesį.

SŠ: ar tu manai, kad esi... mmm... melomanas...?

DRX: aš mėgstu muziką, bet neperku daugybės įrašų ar panašiai. aš nežinau, kokios muzikos melomanas yra RDJ, bet aš manau, kad esu kiek kitoks :)

SŠ: taip, bet aš turėjau galvoje priklausomybę nuo muzikos kūrimo.

DRX: man muzikos kūrimas kartais būna labai sunkus. as neišleidžiu labai daug savo kūrybos. man kartais reikia savaičių, kad užbaigčiau kūrinį.

SŠ: aš žinau, kad tau vienas žmogus (x_09) buvo atsiuntęs senų acid house kūrinių...

DRX: taip, jis man buvo pagaminęs MD su senu acid house. aš mėgstu acid house. tai buvo labai asmeniška.

SŠ: kokius atlikėjus iš rephlex tu pažysti asmeniškai?

DRX: aš buvau susitikęs su cylob, lektrogirl, ed dmx, grant. su RDJ ir mike dred tiktai atsitiktinai.

SŠ: kokie jie? pasakyk porą žodžių apie šiuos žmones...

DRX: cylob yra linksmas ir taip pat neišleidžia labai daug savo kūrybos :) lektro patinka eurodance. ed dainuoja, ką galima daugiau pasakyti? :) jis yra puikus. RDJ aš buvau susitikęs labai trumpai po bodenstandig pasirodymo. jis pasakė, kad buvo smagu ir jam patiko. mike aš taip pat sutikau atsitiktinai, jis buvo užsiėmęs kažko karpymu iš savo minidisc. oh, aš pamiršau grant! :) jis yra linksmas ir negali gyventi be kompiuterio.

DRX - Schwebeteilchen.mp3

© SMEGENŲŠOKIS, 2001